Kontrast:

KontaktyAkademik, stypendia, zapomogiWsparcie studentów niepełnosprawnychWirtualna UczelniaDziekanatyPlatforma edukacyjnanKlasa

Samorząd Studencki

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Wypożyczalnia sprzętu specjalistycznego dla osób z niepełnosprawnościami – doposażona o kolejne urządzenie specjalistyczne – System FM wspomagający słyszenie u osób z dysfunkcją słuchu (użytkowników aparatów słuchowych i implantów ślimakowych). 

W trosce o naszych studentów z niepełnosprawnością - dysfunkcją słuchu, Biuro Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych, w ramach kolejnego doposażenia wypożyczalni sprzętu specjalistycznego, wzbogaciło jej zasoby o system wspomagający słyszenie - PHONAK Roger NeckLoop Roger Select.

System FM uniwersalny PHONAK Roger NeckLoop Roger Select, to system wspomagający słyszenie. Najprościej ujmując – składa się z mikrofonu (nadajnika) i odbiornika. Roger NeckLoop, to uniwersalny odbiornik, który jest kompatybilny ze wszystkimi aparatami słuchowymi i implantami ślimakowymi wyposażonymi w cewkę indukcyjną (użytkownicy nie noszący aparatów słuchowych mogą korzystać z odbiornika ze słuchawkami). Zapewnia rozumienie mowy w hałasie i z odległości (w pełni naładowane urządzenie może być wykorzystywane przez 10 godzin). Mikrofon Roger za pomocą odbiornika Roger NeckLoop, przesyła bezprzewodowo głos mówiącego do aparatów słuchowych/implantów ślimakowych. Aby głośno i wyraźnie słyszeć głos mówiącego (np. wykładowcy na sali) wystarczy aktywować program cewki telefonicznej w aparatach/implantach.

Zakup systemu FM (przenośna/mobilna pętla indukcyjna), to przede wszystkim wsparcie osób słabosłyszących, by studiowanie w Uczelni było łatwiejsze, a kontakt z otoczeniem – pozbawiony barier. To również kolejny krok - konsekwentna realizacja Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.          

Serdecznie zapraszamy do korzystania z zasobów wypożyczalni sprzętu specjalistycznego!

Przypominam, że sprzęt użyczany jest bezpłatnie.

 

Małgorzata Dzikowicz
Biuro Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018   
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK